691 240 640

 

1000 Lakes to naturalne miody pochodzące z mazurskich pasiek. Czyste środowisko regionu Warmii i Mazur tworzy sprzyjające warunki do tego, aby na tle malowniczych krajobrazów pszczoły wytwarzały najwyższej jakości polski miód, którego smak i wartości odżywcze doceniają konsumenci na całym świecie.

GENEZA

Zespół założycielski 1000 Lakes to duet, który przed założeniem firmy miał dużo kontaktów z klientami z zagranicy. Linda pracowała w biurze podróży, a Anthony w handlu międzynarodowym. Oboje często miewali problemy ze znalezieniem w Polsce odpowiednich upominków, które mogliby wręczać swoim zagranicznym gościom.

Nie chcieli wciąż ofiarowywać swoim klientom czekolady i alkoholu, a płyty z muzyką Chopina miały jedną olbrzymią wadę – były ograniczone seryjnym wydawnictwem. Ponieważ nie mogli znaleźć upominku, który łączyłby w sobie charakter z polską kulturą, estetyczne opakowanie, nowatorskość pomysłu i ciągłą dostępność towaru, postanowili stworzyć, na bazie polskich miodów, własną markę upominków premium. Od tej pory 1000 Lakes dostarcza rozwiązania wszystkim osobom, które napotkały podobne kłopoty przy doborze upominku firmowego, jakich doświadczyli założyciele firmy.

Polska jest w 100% wolna od roślin GMO

Opakowania wolne od bisfenolu-A

3 miejsce - konkurs wzornictwa International Paper Packaging Stars 2017

UPOMINKI 1000 LAKES. FINEZJA I PRAKTYCZNOŚĆ

Miód nektarowy z polskich pasiek to sztandarowy produkt marki 1000 Lakes. Miód jest wspaniałym pomysłem na okazanie drobnego gestu podziękowania swoim pracownikom, klientom, partnerom biznesowym. Turyści znajdą natomiast w ofercie 1000 Lakes pamiątki charakterystyczne dla Polski.

Opakowania miodów 1000 Lakes nie zawiodą osób, które dbają o swój wizerunek. Są niezwykle eleganckie dzięki temu, że zostały zaprojektowane przez wykwalifikowanego projektanta przemysłowego, a do produkcji słoików zastosowano szkło o wysokim połysku. Każda osoba otrzymująca w podarunku miód 1000 Lakes, zachwyci się wykonaniem jego opakowania.

SAMA NATURA

Miody 1000 Lakes pochodzą z ekologicznych farm pszczelich z najczystszego regionu rolniczego w Polsce – Mazur.

 

Produkcja ekologiczna gwarantuje, że nasz miód nie został rozcieńczony wodą, a pszczół nie dokarmiano cukrem.

 

Naturalny miód jest bardzo bogatym źródłem składników odżywczych potrzebnych do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia: ma silne działanie antyoksydacyjne, pobudza pracę mózgu, leczy przeziębienie oraz wpływa korzystnie na funkcjonowanie takich narządów, jak serce, wątroba, żołądek czy jelita.

MAZURY - ZIELONE KRÓLESTWO PSZCZÓŁ

Mazury to położona w północnej części Polski kraina lasów, wielkich jezior i czystego powietrza. Jej obecny krajobraz został uformowany przez topniejące lądolody 15000 lat temu.

Mazury należą do najczystszych regionów kraju, gdyż 30 procent ich powierzchni pokrywają lasy, nie występuje tutaj przemysł ciężki a rozproszone skupiska miejskie ograniczają kumulację zanieczyszczeń powietrza.

Dzięki wszechobecnej ciszy i spokojowi tamtejsze pszczoły pozyskują niezwykle czysty miód z pól i lasów położonych nad malowniczymi jeziorami.

MIÓD KLASY PREMIUM

Miody 1000 Lakes są wyjątkowo gęste, tak jak natura tego chciała. Nie dodajemy do nich wody, a zbierany przez pszczoły nektar pochodzi z mazurskich, niemodyfikowanych genetycznie roślin. Nasze produkty powstają w zgodzie z naturą i etyką, dzięki czemu otrzymujesz smaczny, zdrowy i bezpieczny dla Twojego zdrowia miód.

 

Eleganckie kształty słoików, stonowane kolory i starannie dopracowane detale graficzne czynią z miodów 1000 Lakes idealny pomysł na luksusowy prezent. Elementem charakterystycznym każdego pojemnika, do którego wlewamy nasze miody, jest biało-czerwona flaga Polski. To dumny dodatek symbolizujący bogatą tradycję pszczelarstwa w tym kraju.

TECHNOLOGIA I DESIGN

Aby zapewnić wysokie standardy jakościowe i bezpieczeństwo żywności, nasze miody przechowujemy w sterylnych szklanych słoikach zaprojektowanych we Włoszech.

 

Nowoczesne, wolne od bisfenolu zakrętki sprawiają, że miód pozostaje naturalny od zbiorów aż do rozlania go w pojemniki.

KRYSTALIZACJA MIODU

Miody 1000 Lakes ulegają procesowi krystalizacji. Ta naturalna reakcja jest gwarancją, że miodów nie rozcieńczono wodą. Przemiana z postaci ciekłej w stałą zachodzi wtedy, gdy po kilku miesiącach zawarte w miodzie kryształy cukrów prostych zaczynają się kumulować.

 

Podczas transformacji nie dochodzi do żadnych zmian w strukturze biologicznej, nie maleją również wartości odżywcze. Miód w stu procentach zachowuje bogactwo zdrowotne dane przez naturę. Aby przywrócić mu postać ciekłą, wystarczy podgrzać go w maksymalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza.

 SZANSA DLA MAŁYCH

 

Współpracujemy z małymi pasiekami, które koncentrują się na jakości miodu, a nie na skali produkcji.

Dla ich właścicieli pszczelarstwo często bywa nie tylko pasją, ale także jedynym dochodowym zajęciem. Choć wkładają w tę profesję całe serce, to z roku na rok przynosi ona mniejsze zyski. Wzrastają koszty produkcji, brakuje siły roboczej, a rynek przesycony jest tanim miodem z importu. Na domiar złego klęski żywiołowe powodują czasami, że pszczelarze w mgnieniu oka tracą cały swój dobytek.

 

Małe gospodarstwa pszczelarskie traktują pszczoły jak swoją rodzinę. Każde z nich hołduje jednej idei: produkcji zdrowych i naturalnych miodów. By osiągnąć ten cel, pszczelarze każdego wiosennego i letniego dnia budzą się wraz z pierwszymi promieniami słońca na horyzoncie. Jedyne, czego oczekują po pracowitym sezonie, to szacunek dla ich ciężkiej pracy fizycznej.

 

1000 Lakes wspiera małe gospodarstwa pszczelarskie, oferując im godną zapłatę. Każdy słoik miodu 1000 Lakes daje pszczelarzom nadzieję na stabilny dochód oraz motywację do produkcji jedynie naturalnych miodów. 

 

691 240 640

info@1000lakes.pl

 

KONTAKT

Tel.: 

E-mail: 

Sprawdź najświeższe informacje o nas na Facebooku

  • Strona facebookowa 1000 Lakes

© 1000 Lakes 2018

Strona www.1000lakes.pl używa plików Cookies. Korzystając z serwisu, akceptujesz ten fakt