• Anthony

Jak poprawnie wymawiać "1000 Lakes?"

„Tysiąc lejks”, „one thousand lakes”, czy “thousand lakes”? Jak poprawnie wymówić nazwę naszej marki? Wiele osób ma z tym problem, szczególnie w Polsce. I skąd pomysł na taką nazwę? Poniżej wyjaśnimy genezę naszej nazwy.

Prawidłowa wymowa marki to „thousand lakes” / ˈθaʊz(ə)nd leɪks /. Decyzja o nadaniu firmie anglojęzycznej nazwy wiąże się z tym, że od początku chcieliśmy być obecni na rynkach zagranicznych. Nie chcemy ograniczać się tylko do lokalnego rynku. Chcemy aby wspaniałe produkty spożywcze z Warmii, Mazur oraz Podlasia dumnie reprezentowały polski sektor spożywczy poza granicami kraju.

Zastosowanie liczby 1000 zamiast słowa „thousand” nadaje marce niepowtarzalnego charakteru i wyłamujemy się ze schematów nazwotwórczych. Na targach mieliśmy kontrahentów, którzy zapominali pełnej nazwy naszej firmy, ale często pamiętali o tym, że w nazwie mamy liczbę 1000. Kiedy sprawdzają listę kontaktową w swoim telefonie, kontakt do nas zawsze wyświetla się u nich na pierwszym miejscu.

Liczba tysiąc nie jest przypadkowa, albowiem odnosi się do określenia Mazur – Krainy Tysiąca Jezior. Tysiąc jest również liczbą, która wzbudza silne emocje – tysiąc kojarzymy z czymś licznym, albo wiekowym, a to dodatkowo komponuje się harmonijnie z profilem naszej działalności, jaką jest oferta tradycyjnych produktów regionalnych z Mazur i okolic.

14 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Do Twoich usług: poniedziałek - piątek od 9:00 do 18:00

Tel.: 691 240 640

E-mail: info@1000lakes.pl

Siedziba: ul. Zajęcza 15 p. 3, Warszawa 00-351

Po więcej newsów, komentarzy, wydarzeń i opowieści, kliknij tutaj >>>

, kll

  • Facebook Social Icon

Prosper Trade & Travel Sp. z o.o. jest wyłącznym właścicielem znaku handlowego "1000 Lakes". Spółka jest wpisana do Rejestru Przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy w Warszawie XIV Wydz. Gospodarczy pod numerem 0000531837, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 123 129 19 43 oraz numerem REGON 147457553.

© 1000 Lakes 2020   |   Reklamacje   |   Regulamin Serwisu   |   Polityka prywatności i cookies